Studie rovněž ukazuje správná strava, že u diabetu 2.typu

0
Rate this post

Autorka. Pacient verze je aktualizován na základě finské Lékařské společnosti Duodecim doporučení dobré lékařské praxe odpovědným redaktorem pacient verze Kirsi Tarnanen.

Text je hodnotil předseda Pracovní Skupiny pro doporučení, lékař specialista v oboru Vnitřního Lékařství a Endokrinologie, oddělení vedoucí lékař Tiinamaija Tuomi z HNS, lékař specialista v oboru Vnitřního Lékařství Pirjo Ilanne-Parikka z Federace Diabetu, specialista lékař v Pediatrii, dětské endokrinolog Anna-Kaisa Tuomaala z HNS a editor dobré lékařské praxe, lékař specialista v oboru vnitřního lékařství v rámci specializace na kardiologii Tuula Meinander od Srdeční Nemocnice v Tampere University Hospital.

Omezení odpovědnosti správná strava

The translation into Swedish is funded and reviewed by the Finnish Medical Society.

Omezení odpovědnosti nízký cukr. Správná lékařská praxe-a zdržet se hlasování-doporučení shrnují odborníci, pokud jde o diagnózu a léčbu některých onemocnění. Nenahrazují lékaře nebo jiným zdravotnickým pracovníkem je vlastní hodnocení, které diagnostika, léčba a rehabilitace je nejlepší pro pacienta při rozhodování o léčbě.

Příčinou diabetu typu 2 je inzulinová rezistence, tj. zhoršená správná strava. Sony těla na inzulin v cílových orgánových svalech, játrech a tukové tkáni.

Omezení odpovědnosti správná stravaZnalosti z UKPDS studie u pacientů s nově objevena před diabetem typu 2, v roce 1998 ukázal, jednoznačně vyplývá, že dnešní léčba diabetu Typu 2 je nákladově efektivní a metformin v léčbě i úsporu nákladů zdravotní ekonomicky 5000 kr za rok zpět přes drobné komplikace nízký cukr, udržuje kvalitu života a snižuje mikrovaskulární (retinopatie, nefropatie, neuropatie) diabetes či cukrovka i makrovaskulární komplikace.

Metformin také produkuje aktivni diabetik o 39% nižší kardiovaskulární úmrtí nebo o 2 roky delší průměrnou délku života na 6 léčených let. Studie rovněž ukazuje, že u diabetu 2.typu se hladina P-glukózy správná strava v průměru zvýší o 1 mmol/4 roky. Všichni pacienti vyžadují perorální léčbu metforminem Od počátku léčby, s výjimkou poradenství o současném životním stylu. Ta ve formě:

  • Výstup kouře
  • Hmotnost
  • Doplněk
  • Fyzická aktivita

Snažte se snížit frustrující stres nízký cukr a obtěžující problémy se spánkem

Po 10-15 letech diabetes či cukrovka s diabetem 2.typu nízký cukr

P-glukóza také stoupá, pokud je jako pacient a lékař/diabetologická sestra metabolická kontrola optimalizována farmakologickými metodami. Diabetes 2. typu je progresivní onemocnění. Proto musí být nejméně každý rok léčba lékem přehodnocena, často je nutná kombinace antidiabetik. Riziko mikro-a makroangiopatie u diabetu je sníženo přibližně o 3% na každý 1 mmol/mol pokles HbA1c bez ohledu na úroveň poklesu.

Po 10-15 letech s diabetem 2.typu dochází u beta buněk slinivky břišní ke snížení produkce inzulinu. Pacient pak potřebuje náhradu inzulinu. Pacienti narození v zámořských zemích a územích diabetes či cukrovka, u nichž se správná strava vyvíjí potřeba inzulínu 5 let předtím. Také mají cukrovku 2. typu v nižším BMI.

Před podáním inzulínu podle EUROPEANEROUS EASD nízký cukr (European Association of Study of Diabetes) Říjen 2018 měla být zahájena první injekce GLP1 analogu. Důvodem je, že pak není žádné riziko hypoglykemie ve srovnání s inzulínem, také hubnutí místo váhového přírůstku. Stejné mezní hodnoty pro diagnózu diabetu platí v každém věku. Kdy zkontrolovat hladinu cukru v krvi / HbA1c? HbA1c se užívá 2-4x ročně. Cíle léčby.

Individuální úprava s přihlédnutím k předpokladům pacienta a k morbiditě. Nově diagnostikovaný pacient by měl být léčen intenzivně. Léčebné cíle prvních správná strava 5-10 let je 42-52 mmol / mol. 1-3 denní křivky P-glukózy před pravidelnou kontrolou u lékaře / diabetologické sestry. Cíle zacházení. 

Národní Rada pro Zdraví a welfare přišel s vnitrostátní pokyny pro diabetes v roce 2015, že hodnoty HbA1c nad 70 mmol / mol by měly být aktivně léčeny na nižší úrovně u pacientů aktivního fyzického věku. Cílem je normoglykémie s poklesem HbA1c o 45 mmol / mol. Čas v rozsahu (TIR) diabetes či cukrovka se stále více diskutuje kromě HbA1c, a to i v T2DM. Nejvyšší možná dávka, tj. v ideálním případě 4-10 mmol / l nejméně 70% dne.

Po 10-15 letech diabetes či cukrovka s diabetem 2.typu nízký cukr

Jako normální hladina P-glukózy nalačno před jídlem je to možné (4-6 mmol/l) a p-glukózy po jídle maximálně stoupá na 8-9 mmol / l jsou zaměřeny na. Cílové hodnoty jsou důležitější čím je pacient mladší. Aby se minimalizovalo riziko hypoglykémie, zdraví někteří pacienti by měli být spokojeni s cílovou hodnotu 7 mmol / l (faste-P-glukózy), zejména pokud má pacient inzulín a měl v anamnéze srdeční infarkt nebo mozkovou mrtvici.

Aby se minimalizovalo zdraví riziko hypoglykémie

Strategie léčby pacientů s diabetem 2. typu s HbA1c nad 70 z Národní programové rady pro Diabetes. Ukazatele kvality sociální rady v roce 2017 se domnívají, že pacienti zdravotnického centra by měli mít méně než 20% pacientů s HbA1c nad 70. Cílem by mělo být méně než 10% v roce 2019. I normala fall börjar diabetesbehandling med ett försök att ändra patientens kost, träningsvanor och sluta röka. Försök att hjälpa patienten med bättre sömnvanor och minska frustrerande stress.

Således reduceras insulinresistensen också genom diabetes či cukrovka att minska nivån av stresshormoner.

Kost. Dietbehandling för typ 2-diabetes fokuserar på: Problem med övervikt. Minska fettförbrukningen. Ökat innehåll av zdraví fria kolhydrater. Den är rik på grönsaker, fibrer och frukter. Plattmodellen diskuteras: 1/3 kött / fisk, 1/3 grönsaker och 1/3 makaroner / ris / potatis Länk till PM ” dietbehandling för typ 2-diabetes”

Övning. Lika viktigt i alla åldrar. Vi rekommenderar minst trettio minuters träning / fysisk aktivitet per dag. Äldre personer med rullskridskor på vintern kan rekommendera 5-10 minuters inomhusvandringar i fm, em och på kvällen.

Fördubbling av antalet minuter av fysisk aktivitet innebär i grunden att fördubbla ditt insulin. Använd medicinsk utbildning apps gratis på iPhone och Android. 10 000 till 15 000 steg per dag rekommenderas för en frisk aktiv person Rökridå. Rökare har en 15% lägre insulinnivå. Denna förbättring av insulinresistensen sker efter 8 veckors rökavvänjning. Länk till PM ” sluta röka zdraví“.

Oral diabetes mediciner aktivni diabetik

Oral diabetes mediciner aktivni diabetikMålet med behandlingen är správná strava god metabolisk kontroll och därför förebyggande av komplikationer. Metformin – aktivni diabetik. Det har en positiv inneboende effekt vid nyupptäckt typ 2-diabetes förutom effekten av att sänka blodsockernivån som visas i UKPDS. Detta minskar insulinresistensen, vilket ökar kroppens känslighet för insulin.

Det har en nízký cukr positiv effekt på blodlipider.

Förebyggande av hjärt-kärlsjukdomar. I praktiken finns det ingen risk för hypoglykemi vid behandling med Metformin (om den inte kombineras med en annan SU eller insulin). Första linjens läkemedel för patienter med typ 2-diabetes, oavsett BMI. En annan studie efter UKPDS fann att aktivni diabetik en 0, 5 g Metformin tablett är tillräckligt för att minska risken för kardiovaskulära problem med 40%. Med andra ord: även om du har biverkningar, försök fortfarande ta minst en tablett om dagen

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno