PORADNA

0
Rate this post

MĚL BY DIABETIK CHRÁNIT SVÉHO ZAMĚSTNANCE NEBO HO NUTNĚ POSLAT DIABETIKOVI?

Pacient s diabetem typu 2, který nemá žádné komplikace, by měl být vždy ošetřen svým praktickým lékařem. VZP podporuje péči o nieskomplikowanymi diabetologami typu 2 lékaři ‘ úřady praktických lékařů v rámci komplexní péče pro registrované pojištěných osob, aby ve specializovaných kancelářích bylo místo a čas k léčbě pacientů s diabetes mellitus typu 1 a více složitých pacientů s diabetem typu 2. Účinnost pro péči o AktivniDiabetik diabetem typu 2 v rámci péče o rodině lékaře se vrací kromě vyplácení kapitalizace a praktických lékařů mají možnost kontrolovat hladiny glykovaného hemoglobinu přímo v jeho kanceláři bez nutnosti odesílat pacienta na laboratorní vyšetření.

Samozřejmě, VSP plně pokrývá všechny požadované uvedené vyšetření a léčbu diabetických pacientů v kancelářích specialistů – oftalmologů, нефрологов, internisty, kardiology a dalších, a v žádném případě neomezuje to léčba. Všechny potřebné léky jsou k dispozici ve státním systému zdravotního pojištění, a to jak v souladu s pravidly pro jejich vrácení, a to jak pro diabetiky, tak i pro všeobecné lékaře.

JAKÁ PRAVIDLA UPRAVUJÍ PRÁVO PLATIT DIAGNOSTICKÉ PÁSY NA GLUKOMETR?

Diagnostické proužky hrazeny veřejným zdravotním pojištěním pro diabetiky, které jsou přiřazeny lékařem, který léčí odpovídající znalosti (эндокринология a диабетология), se mění takto:

  • až 100 proužků ročně (do celkové částky 800 korun) pro pacienty léčené antidiabetiky,
  • až 400 proužků ročně (až 3200 korun) pro pacienty, kteří dostávali inzulín, se podává 1-2 krát denně.

Množství 400 až 1000 proužků ročně může být předepsáno pacientům, kteří dostávají zvýšený režim inzulínu (3 nebo více dávek inzulínu denně) nebo inzulínovou pumpou, ale se svolením lékaře.

Množství od 1000 do 1800 proužků ročně může být určeno lékařem příslušné profese a schválena lékařem pro úhradu veřejného zdravotního pojištění pouze pro děti do 18 let a těhotné s diabetem.

JSEM DIABETICKÝ TYP NA INZULÍNOVÉ PUMPĚ A TEĎ JSEM TĚHOTNÁ. JAK RŮZNÉ ZÁKONY NÁROKUJÍ PRÁVA GLUKOMETRU A JAK BUDOU PO DORUČENÍ?

Pomoc diabetikům je předepsána smluvním lékařem pojišťovny, která se specializuje na endokrinologii a diabetologii. Pro těhotné diabetiky může být přiřazen, a se svolením lékaře, kterým přehled, platit diagnostické proužky ve výši 1000-1800 jednotek ročně z veřejných fondů zdravotního pojištění.

Můžete také použít test-pruhy pro značení ketolátek (кетонемических proužků), pomocí kterého můžete navíc určit přibližnou hladinu cukru v moči sami. Musí být předepsány ve specializovaném diabetickém centru. Sami zaplatíte 25% z ceny, pojišťovna zaplatí 75%, ale maximálně 4 balení za rok. Tyto testovací proužky pro stanovení ketolátek jsou hrazeny veřejným zdravotním pojištěním pouze pro těhotné ženy s diabetem diabetiky typu a léčba pomocí inzulínové pumpy, bez ohledu na věk a diabetiky do 18 let věku.

Budete mít nárok na zaplacení ketonemických proužků, jak bylo uvedeno výše, i po porodu. V závislosti na léčbě pomocí intenzivního inzulínového režimu bude lékař schopen předepsat diagnostické proužky (se svolením ošetřujícího lékaře) v rozmezí 400 až 1000 pruhů ročně, v závislosti na léčbě.

JAK POJIŠŤOVNA KRYJE PÉČI DIABETIKŮ S PROBLÉMEM TZV. DIABETICKÉ NOHY?

Komplexní péče o diabetiky, kterou pojišťovna kryje, samozřejmě zahrnuje i péči o “diabetickou nohu” a její prevenci.

Cílené fyzické vyšetření se zaměřením na diabetickou nohu je nedílnou součástí každé klinické studie v oblasti diabetu. To znamená, že každá placená pojistná návštěva diabetika v kanceláři diabetologa zahrnuje preventivní péči, která zabraňuje vzniku syndromu diabetické nohy.

V ambulantních klinikách diabetologů jsou kromě nezbytných standardních vyšetření a léčby diabetiků hrazeny i služby spojené s jejich vzděláváním a reinkarnací. Dráhy je nijak neomezují-omezení dává seznam zdravotních služeb, jejichž omezení frekvence zavádí sama odborná společnost. Školení pacienta s diabetem lékařem zahrnuje také pokyny pro prevenci specifických komplikací diabetu, zejména onemocnění nohou. VZP také vytvořila síť takzvaných Podiatrických pracovišť (Podiatrie je oblast, která komplexně léčí nemoci nohou).

Pokud, i přes všechny akce, rozvoj syndromu diabetické nohy již došlo, léčbu plně hradí zdravotní pojišťovny-kód výhody “ošetření pacienta se syndromem diabetické nohy” je vytvořen zvlášť pro tuto péči. U již vyvinutých nekrotických, neléčených vad u pacienta se syndromem diabetické nohy zahrnuje VZP také nákladnou léčbu larevních ran.

MÁ DIABETIK NÁROK NA LÁZNĚ?

V souladu s vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České Republiky č. 267/2012 SB. Ale diabetes je stále ukazatelem toho, co pro lázeňskou léčbu a rehabilitační péče může být poskytnuta, pokud tato pomoc je nezbytnou součástí procesu léčby. Kontraindikací je však demonstrace neslučitelnosti s léčebným režimem.

Může být poskytnuta komplexní lékařská péče s lékařskou rehabilitací (základní pobyt po dobu 21 dnů). schváleno pouze pro stavy s komplikacemi (neuropatie, mikroangiopatie a makroangiopatie), ostatní pacienti mohou být hrazeni pouze prémiovou péčí (také po dobu 21 dnů). Jakýkoli opakovaný pobyt (po dobu 14 nebo 21 dnů), vždy pouze ve formě Prémiové péče, může být vyplácen pouze pacientům s uvedenými komplikacemi. Podmínkou pro úhradu nákladů na opakovaný pobyt u obezity s BMI nad 30 (35) je snížení hmotnosti o 5% (10%) od posledního pobytu v léčbě.

Lázeňská lázeňská péče by měla být doporučena диабетику na základě jeho zdravotního stavu ošetřujícím lékařem, a to specialista-диабетологом a эндокринологом nebo lékařem na rehabilitaci. Na základě tohoto doporučení, регистрирующий praktického lékaře (nebo ošetřující lékař při hospitalizaci) je řádně vyplněnou nabídka hlídání dětí, lázně pro schválení v regionální a místní regionální kanceláři VZP pro řízení programu lékařské rehabilitace. Obezřetný lékař VZP posoudí platnost práva na úhradu prostředků veřejného zdravotního pojištění, a to zejména v souladu s podmínkami výpovědi.

V případě, že zdravotní stav pacienta je tak jasně vyžaduje a jsou dodržovány všechny platné právní podmínky náhrady výdajů, lékař, hlídání potvrzuje nabídka lázní-lázeňské péče o nezbytném nebo vhodném typu péče. V odůvodněných případech lékař přehled může být, místo navrhované komplexní lázeňské péče potvrzení o zaplacení składkowej formy lázeňské péče, za kterou se celá предметная zdravotnictví (lékařské služby) je kryta veřejným pojištěním zdraví, pacient platí za ubytování a stravování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno