Pokud poškození ledvin postupuje, dieta s nízkým obsahem cukru – diabetes insipidus

0
Rate this post

Například, průjem, neobvykle pomalé vyprazdňování žaludku (gastroparéza) nebo závratě mohou být příznaky nervových změn ve vnitřních orgánech. Nervové změny mohou být zabráněny a vývoj již vyskytující se změny mohou být zpomaleny s účinnou léčbou cukru v krvi a krevního tlaku.

Nejranějším příznakem onemocnění ledvin je obvykle vylučování malého množství bílkovin močí, a někdy porucha funkce ledvin. Pokud poškození ledvin postupuje, u některých pacientů může dojít k selhání ledvin a může být třeba dialýzy a transplantace ledvin. Funkce ledvin je doprovázena testy krve a moči.

Onemocnění ledvin u diabetes insipidus

S účinnou léčbou cukru v krvi a krevního tlaku, stejně jako se svobodou kouře, lze zabránit onemocnění ledvin, a vývoj změn, které již vznikly, může být zpomalena. Problémy s nohou u pacientů s diabetem. Pacienti, kteří mají kvůli nervovým změnám zhoršené pocity v nohou mají větší riziko diabetes insipidus (15-25 procent) vzniku vředů nohou. Riziko se dále zvyšuje, je-li krevní oběh v dolních končetinách narušen.

Nohy všech diabetiků by měly být vyšetřeny nejméně jednou ročně a v případě potřeby diabetes insipidus by měl být pacient předán k léčbě nohatému lékaři nebo terapeutovi nohou.

Onemocnění ledvin u diabetes insipidus

Problémy s ústním zdravím diabetiků. Všichni diabetici by měli mít dobrou péči o jejich orální zdraví a navštívit zubaře pravidelně, protože riziko infekce v ústech je zvýšené, například, zánět dásní, onemocnění parodontu (parodontitida) a plísňové infekce v ústech. Riziko kazů a pro ztrátu zubů je také větší. Vysoké hladiny cukru v krvi a sucho v ústech zvyšují riziko infekcí a infekcí a následně zvyšují hladinu cukru v krvi.

Kardiovaskulární dieta s nízkým obsahem cukru onemocnění – diabetes či cukrovka

Riziko diabetických nemocných s kardiovaskulárními chorobami se zvyšuje: riziko ischemické choroby srdeční je tři až pět krát, a diabetes či cukrovka riziko poruch krevního oběhu v mozku je dva až čtyřikrát tak velké jako pro zbytek populace. Riziko onemocnění tepen v nohách je také větší. Riziko může být sníženo svobodou kouře dieta s nízkým obsahem cukru a dobrou léčbou cukru v krvi, krevního tlaku a poruch metabolismu tuku.

Diabetes a zvláštní situace. Řidičské dovednosti diabetes insipidus.

Předpokladem pro právo řídit je, že osoba byla způsobena hypoglykemie (případy cukru v krvi) normálně. Interval řízení zdravotního stavu u diabetiků je jeden až pět let u řidičů osobních automobilů a jeden až tři roky u řidičů těžkého provozu a profesionálních řidičů. Lékař vloží zdravotní údaje do dokumentů pacienta a jakékoli samostatné stanovisko pro orgány není běžně zapotřebí.

Kardiovaskulární dieta s nízkým obsahem cukru onemocnění - diabetes či cukrovkaPokud lékař zjistí, že podmínky pro adekvátní jízdní zdraví nejsou splněny, například, v důsledku opakované hypoglykemické poruchy vědomí, diabetes či cukrovka jiné nemoci nebo užívání omamných látek, doktor dává zákaz jízdy dieta s nízkým obsahem cukru a začíná nezbytného léčení opatření. Pokud neschopnost řídit trvá déle než šest měsíců, je o tom informována i policie.

Více informací o zdraví řidičů naleznete na trafi 3 (ve finštině).

Volba kariéry. Některé profese – například, letci, lokomotivy nebo metrem ovladače, potápěči nebo kouř potápěči – nejsou vhodné pro diabetiky s inzulinem, protože nějaké problémy kvůli příliš nízké hladiny cukru v krvi. Příliš vysoká hladina krevního cukru rovněž zhoršuje pracovní kapacitu tím, že způsobuje mimo jiné únavu, kterou je třeba vzít v úvahu i při výběru povolání (například monitorování úkolů, práce na směny). Cukrovka je také odlišná od vojenské služby.

Sledování zdraví diabetických pacientů

Starý. U relativně zdravých lidí starších 75 let lze při diabetické léčbě použít stejné cíle a zásady jako u mladších lidí, avšak vyhnout se příliš nízké hladině cukru v krvi a příliš nízkému krevnímu tlaku. Cíl léčby je stanoven na základě celkové situace a potřeb pacienta. Aby se předešlo nízké hladině cukru v krvi při léčbě starších osob, je třeba věnovat náležitou pozornost zachování funkční, motorické a svalové síly, zajištění různorodé stravy, prevenci problémů s nohama a funkci ledvin a srdce.

Péči o pacienty s diabetes mellitus 1.typu koordinuje diabetologická sestra. Tutoriál může zpočátku probíhat na Poliklinice nebo lůžkové oddělení dieta s nízkým obsahem cukru, ale později, když situace je stabilní, součástí follow-up může být provedeno telefonicky nebo vzdáleně přes web diabetes či cukrovka. Skupinové schůze a adaptační kurzy mohou být využity ve výuce a na podporu učení. Také příbuzní diabetika potřebují informace a podporu.

Pokud je diabetické onemocnění dobře kontrolováno, navazují se návštěvy v intervalech od šesti do dvanácti měsíců. Pokud cíle léčby není dosaženo nebo existují jiné problémy, následné sledování probíhá častěji. Následné návštěvy prověří samostatnou léčbu a možné problémy s léčbou inzulínem a cukrem v krvi aktivni diabetik, jakož i výsledky vlastního měření krevního cukru diabetes insipidus a krevního tlaku pacienta.

Je to opatření, HbA1c (množství cukru vázán na hemoglobin červených krvinek) a popisuje cvičení a životní návyky a kontroluje místa vpichu. Důkladnější sledování se provádí jednou za rok: měříte krevní tlak, puls a váhu, vezmete krevní a močové testy, zkontrolujte chodidla, aktivni diabetik ústa a zuby, a projděte řidičské zdraví. S intervalem jednoho až tří let, dieta s nízkým obsahem cukru játra a cholesterol hodnoty jsou kontrolovány, oční bulvy jsou zobrazeny, a u dospělých diabetiků, EKG je užíván.

Další vyšetření aktivni diabetik u pacientů s diabetem 1. typu

U pacientů, kteří měli opakovaně příliš nízkou hladinu cukru v krvi, se měří také funkce štítné žlázy (TSH). Celiakie protilátky jsou zkoumány, když je diagnostikován diabetes, a pak v intervalech pěti let až do 20 let věku, a také později diabetes insipidus, pokud pacient má žaludeční příznaky, což naznačuje, celiakie nebo anémie. V případě podezření na poruchu nadledvin se zkoumá také hodnota kortizolu (s-Korsol).

Užitečné doplňující informace k tématu. Diabetes Association: diabetes 1. typu je vždy léčen inzulínem 4 (finsky). Diabetestalo i tervedalylä (finsky) 5. Terveyskirjasto (pouze ve finštině) aktivni diabetik: léčba diabetes mellitus 1. typu 6 (ve finštině). Diabetes and exercise (in Finnish).  Více informací o tomto tématu poskytují organizace uvedené ve verzi pacienta. Finská lékařská asociace Duodecims redakční rada pro správnou lékařskou praxi nereaguje na kvalitu nebo spolehlivost údajů poskytnutých jinými organizacemi.

Další vyšetření aktivni diabetik u pacientů s diabetem 1. typu

Pojmy spojené s diabetem. Glukóza = hladina cukru v krvi v řečovém jazyce. HbA1c = takzvaný dlouhodobý cukr v řeči. Měří, kolik cukru se váže aktivni diabetik na hemoglobin červených krvinek. Krevní test, který ukazuje průměrnou hladinu cukru v krvi za několik předchozích měsíců. Test se nemusí podávat nalačno.

Hyperglykémie = dieta s nízkým obsahem cukru a vysoká hladina glukózy. Může to být způsobeno nedostatkem inzulínu, porušením účinku inzulínu nebo obojím. Můžete mít příznaky jako žízeň, ospalost nebo porucha vidění. Člověk musí močit častěji a jeden je unavený, zejména po jídle.

Hypoglykémie = příliš nízká hodnota glukózy. Důvodem je, že inzulín nebo jakýkoliv jiný antidiabetik je příliš silný. Hypoglykémie může být mírná, významná nebo závažná. V případě těžké hypoglykémie, pomoc jiné osoby je třeba. Příznaky hypoglykémie zahrnují pocení, třes, agresivitu, a ztrátu vědomí. Těžká hypoglykémie se také nazývá inzulínový šok.

Ketoacidóza = otrava kyselinou. Stav, ve kterém se hromadí hojná ketóza (ketóza), což vede k kyselosti (acidóza) v krvi a tkáních. U ketoacidózy je také časté těžké zvíře (zvíře). Příčinou ketoacidózy může být nedostatek inzulínu, zanedbaná léčba inzulínem, infekce, jiné akutní onemocnění nebo léčba kortizonem. Pacient potřebuje hospitalizaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno