Akutní diabetes mellitus | Diabetes a VZP

0
Rate this post

Diabetiků může být v Česku více než milion. V roce 2014 bylo podle statistik více než 825 000 lidí léčeno diabetickými problémy. Drtivá většina případů, 92 procent, jsou diabetici 2. Typ-to znamená ty, ve kterých hraje hlavní roli vyhýbání se. Dalších zhruba 200 000 jedinců jejich stav neuznává, takže se s nimi ani neřeší.

Na léčbu diabetiků 3,4 mld. Kč ročně

Léčba diabetických pacientů a prevence šíření diabetes mellitus v souvislosti s problémy s hmotností považuje Všeobecná zdravotní pojišťovna za jednu ze svých obav. Je to logické-jedinců je více (loni to bylo o 19 000 oproti předchozímu roku), zvyšuje se výskyt chronických obtíží (v roce 2014 jich bylo téměř 240 000), rostou náklady na zdravotní péči, zejména s ohledem na to, že moderní terapie je stále dražší. Množství, které vzp vynakládá na léčbu diabetiků, se pravidelně zvyšuje. Přibližné náklady na léčbu pro všechny garantované osoby s diabetickou problematikou (tj. pro období roku 2012 činí 3,4 miliardy korun. Hradí se také všechna nezbytná vyšetření i léčba diabetiků v ordinacích specialistů-oftalmologů, nefrologů, kardiologů, internistů a dalších. Tato léčba není omezena.

Výhodnější je větší zapojení praktických lékařů.

V GP chirurgické postupy, vzp podporuje detailní pohled po registrované pojištěnce a podívat se po nekomplikované diabetiky 2. typus. Tím se uvolní specializované léčebné schopnosti diabetologů pro terapii diabetiků 1. druh, událost.náročnější diabetici 2. typus. Všechny léky jsou snadno dostupné v systému všeobecného veřejného zdravotního pojištění, s výhradou pravidel pro jejich náhradu, a to jak diabetologům, tak praktickým lékařům.

Ambulantní péče o jedince s diabetes mellitus rozhodně není podfinancovaná. Na druhou stranu, vzp v současné době poskytuje velkou podporu na oblast ambulantní diabetologické péče, zaměřený na dostupnost této péče, stejně jako platby za poskytnuté služby. Pro rodinné lékaře, je podpora a také následné bonusy pro preventivní hodnocení, platba přes konsolidovaného kapitálu-výkon vypořádání, výhody v rámci struktury akordu, úkol, příležitost diskutovat výkon pro léčbu nekomplikované diabetiky 2. typ, který je navíc kompenzován kromě financování splácení, spolu s výkonem pod přístupy z POCT, které umožňují udržet přehled o stupeň glykovaného hemoglobinu přímo v lékařské odborné pracoviště bez poptávku poslat jednotlivé výzkumné laboratoře pro hodnocení.

Ve stejnou dobu, vzp zajišťuje, že diabetici jsou správně postaráno v praktický lékař ordinace, jak se kontroluje kvalita léčby v GP chirurgické postupy systémem VZP-kódů pro výši glykovaného hemoglobinu změřit a také pro monitorování osoba činnost mezi praktickým lékařem a specialistou-diabetologist.

Pro diabetiky je podle vzp nejzásadnější opravdu ideální léčba, která rovněž znamená vyhýbání se komplikacím, kvalitní výdejnu a také dobrou účast diabetologa i praktického lékaře. Požadované úspory v léčbě diabetiků může být podána na základě finanční předpis na straně lékařů, ale také posílením klienta je povinnost a také dodržování léčby běžné.

V ambulancích diabetologists, spolu s standardní postupy pro hodnocení a terapii diabetiků, vzp rovněž tráví za jejich vzdělávání a učení a také re-vzdělání a učení, které není omezeno na jakýkoli způsob-omezení je identifikován seznam klinických postupů, ve které se frekvenční omezení se dostali do specializované firmy samotné. Cílené vzdělávání a učení diabetika lékařem, reedukace pro diabetické osobu pacienta a jeho/ její rodinné příslušníky, zdravotní sestra, kromě odborné přípravy v inzulínu řízení registrovaná zdravotní sestra jsou pokryty. Hlavním cílem těchto instruktážní cvičení je ukázat, diabetické osoba jednotlivců týkající se požadovaného způsobu života úprav, o vhodném přístupu k terapii a také, pokud jde o požadavek na program, dietní plán, a také různé jiné regenerační procedury.

Právě na potřebu zvýšit povinnost samotných klientů VZP se ve skutečnosti dlouhodobě upozorňuje. Ať už ve způsobu jejich stavu v souladu s požadované rutinní postupy pro diabetiky, které již mají onemocnění identifikovat, tak především ve strategii ostatní populace k účasti na normální preventivní hodnocení. Ten může výrazně přispět k včasnému zabavení lidí s diabetickými problémy. Pokud pojištěný jít do běžné preventivní vyšetření, v jehož rámci laboratorní kontroly moči a krve je systematicky provádí speciálně se zaměřením na lékařskou diagnózu tohoto stavu, musí dojít, že jejich onemocnění nebude identifikován v čase.

Navíc, VZP udržuje včasné odhalení diabetes prostřednictvím mnoha veřejných příležitostech, jako jsou dny zdraví, kde se lidé mohou, mimo jiné, dostat jejich krevní glukózy určena zcela zdarma, vydání tištěné materiály na téma, distribuovat porozumění v štamgasty, a tak dále.

Preventivní prohlídky jsou základem!

Vzp klade ohromný důraz na správné provádění preventivních prohlídek-a to nejen jsou věnována praktických lékařů kromě kombinované kapitálu-výkon splácení, nicméně jsou rovněž podporovány. Při základní preventivní prohlídce u praktického lékaře je to v 18 letech a pak po 40 letech. hladiny cukru v krvi se měří ve dvouletých obdobích; u nastávajících dám je ústní vyšetření cukru součástí navrhovaných programů péče.